Belge Sorgulama
Belge No
Hesap Numaraları
T.C. HALK BANKASI
MENGEN ŞUBESİ

HESAP NO : 0258 – 16000007
IBAN NO : TR50 0001 2009 2580 0016 0000 07

2014 AŞÇILARIN YILI OLACAK

2014 Yılının ilk günlerinde sektörün öncü derneklerinden Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği Haliç Kongre merkezinde yapmış olduğu etkinlikte 2014 Aşçıların yılı olacak dedi.   Haliç Kongre Merkezi gibi İstanbul’un 2014 Yılının ilk günlerinde sektörün öncü derneklerinden Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği Haliç Kongre merkezinde yapmış olduğu etkinlikte 2014 Aşçıların yılı olacak dedi.

Haliç Kongre Merkezi gibi İstanbul’un elite kongre merkezinde yapılan etkinliğe dernek üyesi 250 elite şef katıldı. Aşçılarımızı Bolulu Ramazan Çelik yine yalnız bırakmadı ve ekibiyle beraber destek için oradaydı. Yine her zaman olduğu gibi Boluluyum Bolulu diyerek desteğini haykırdı.  Bolu İl ve İlçeleri Derneği  yönetim kadrosuda yine orada olanlar arasında yerini aldı. Yine sektör derneklerinden ISPAD yönetimi haliç kongre merkezinde yerini alanlardandı.

2014 Aşçıların Yılı Olacak (2)

Aşçılarımızı iş ortaklığı yaptığı kader ortağı sponsarlarıda yine oradaydı.

Salih Bozkurt gelen misafirlerini kapıda karşılarken tüm masaları gezerek hoş geldiniz ve bir isteğiniz varmı diyerek ev sahipliğini kusursuz yaptı.

2014 Aşçıların Yılı Olacak (3)

Etkinliğin en renkli masası hangisi desek Ramazan Çelik’in masası olmasıda bir o kadar normaldi. Eğlenceli espiriler, ekipteki arkadaşların taklit yetenekleri havada ucuşunca neşenin sonu yoktu. Ramazan Çelik’in manageri Vedat Çay’ında kamera arkasında kalmasından dolayı pek tanıyamamıştık ama abiyane tabirle adam aşmış 🙂

2014 Aşçıların Yılı Olacak (4)

Bolu Postası olarak kendisine sorduk. Ramazan Çelik için gelen esprili talepler oluyormu. Aklınıza ilk gelen espriyi söylermisiniz?

Vedat Çay ” Ramazan’ın saati kaç para “  tüm masa koptu ikinciyi sormaya artık gerek kalmadı.

Aşçıların masalarına kulak kabarttığımızda ise genelde iş tecrübeleri ve iş hayatlarında yaşadıkları anılarını bir birlerine aktarması dikkat çekiyordu.

2014 Aşçıların Yılı Olacak (5)

Kahvaltı esnasında Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği Başkanı Salih Bozkurt’un yaptığı  konuşma metni aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Etkinlik Fotoğrafları için tıklayınız

Salih Bozkurt Etkinlik Konuşması

ÇOK DEĞERLİ ARKADAŞLARIM

Saygı deger  DERNEK BAŞKANLARIM

DAİMA BİZLERİN YANINDA OLAN SPONSOR FİRMALARIMIZ.

SEKTÖRÜMÜZÜN GÜZİDE BASIN MENSUPLARI VE ÜYELERİMİZ.

Sektörümüzün Temsilcileri, Değerli Misafirlerimiz, Sevgili Meslektaşlarım Bu gün Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği Adına düzenlemiş olduğumuz Kahvaltı organizasyonumuza katılarak bizleri onurlandırdığınız için Teşekkür eder Şükranlarımı sunarım.

Türkiye  Aşçılık Camiası’nın ilk Mesleki derneği olan Cemiyetçiliğin örneklerini veren 33 yıllık Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği sayısız hizmetleri ve organizasyonları arasına bir yenisini daha eklemenin onuru, gururu ve mutluluğu içerisindedir.

1.5 yıllık yönetim kurulumuz yoğun  organizasyonlar ve çalışmalar yaparak  hız kesmeden devam etmiş ve bu gün de sizler ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşama  sevincindedir.

Bu kadar kısa bir süre içerisinde 2 iftar yemeği 2 Festival 1 Fuar standı 1 kitap basarak  Sayısız organizasyonlara katılım ve kahvaltı düzenlemiştir. yani her 4 aya bir içerisinde etkinlik yaparak gücüne güç katmıştır.

Buradan anlaşılıyor ki çalışmaların  meyveleri değerli sponsorlarımız nezdinde  bizlere büyük destekleri ile organizasyonlarımızın devam edeceğinin büyük işaretidir.

Bize destek olan, Reklam veren Sponsor firmalarımıza gönülden teşekkürlerimi sunarım. Yönetim kurulum ile inanıyoruzki birlikte çok daha iyi organizasyonlar yapacağız.

Ayrıca bizlere önem verip Kapılarını açan Haliç Kongre Merkezi yönetim kurulu Başkanı Sn.Mehmet Naci TOPSAKAL bey Başta olmak üzere yönetim kuruluna, Mutfak EXECUTİVE CHEF izzet ALPARSLAN Usta ve ekibine servis müdürü ekibine,

organizasyonda büyük emeği geçtiği için yönetim kurulum dahil olmak üzere siz katılımcılara ayrı ayrı Teşekkür ederim.

Bizler dernek yönetimimiz Federasyonumuz ve diğer mesleki derneklerimiz ile iş birliği yaparak daha büyük organizasyonlara imza atmayı hedefliyoruz. Bunu da yapacak çok ciddi gücümüz var.

Değerli basın mensubu arkadaşlarım sizlerin yaptığı bütün haberler bizler için çok önemli yazılı ve görsel basında sizler ile birlikte olmaktan büyük onur duyuyoruz, tabiki bu durum bizleri çok mutlu ederken üzüldüğümüz yanlarımızda olmuyor değil  örneğin bütün haber sitelerine bülten göndermemize rağmen Bu kahvaltı organiyazyonu haberi bazı haber siteleri gönderdiğimiz bülteni görmezden gelip yayınlamaktan kaçınıyor, bunu anlamış değilim öyle kafanıza göre haber yapabiliyorsanız ki  fırsat kollayıp Röpörtajsız ve kişilerin görüş ve fikirlerini almadan yapıyorsunuz.o zaman gönderdiğimiz yazılı bülteni de yayınlayacaksınız gelişi güzel haber yapmak maalesef hiç mi hiç yakışmıyor. Bu bedel benim üzerimdeki Benim arkadaşımın, üyemizin üzerindeki üniforma bedelidir ya içimizde hep olacaksın ya da üniformamızın üzerinden elini çekip üniformamız üzerinden nemalanmayacaksın. Bizler bu güne kadar ne yaptığını bilen anlayışa sahibiz bizlerin yanında olan Basın kuruluşu arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim.

Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği organizasyonlarının bir ayağı İstanbul diğer  ayağı Mengen ve Bolu, olmak kaydı ile Türkiye’nin neresinde olursa olsun derneklerimizin desteği ile Türkiye Aşçılar Federasyonu’nun gücünü alarak bizler bütün etkinliklerde olacağız, sizin samimiyetinize güveniyor ve inanıyoruz. Bu tür organizasyonları Türkiye Aşçılar Federasyonu çatısı altına yakıştıracak gücümüz hep olacak.

Aldığımız mesleki terbiye ve disiplin iş ahlakımıza her zaman ışık tutacak güçtedir. Yaptığımız dernekçilik görevimizin son derece bilinci ve üzerimizdeki ağır yükün sorumluluğu içerisindeyiz.

Biz Dernek olarak Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivalimizi de yaparız.Daha şimdiden Tarihi belli olan Festivalimiz için çalışma planlarına başladık bu yıl 30.Festivalimizi daha görkem ve Bölgemize yakışacak şekilde sizler ile birlikte yapacağız. Tarihleri çok iyi hesaplayarak Bolu’daki Beyaz Et Festivalini de çok iyi yaparız. Hatta içini doldurarak iki gün orada aşçılar yarışması ve etkinlikler düzenleyecek kadar gücümüz var.

Mengen Belediye Başkanımız Sn. Osman ERASLAN’ın büyük gayretleri ile patentini almış olduğumuz MENGEN ULUSLAR ARASI AŞÇILIK VE TURİZM FESTİVALİMİZ

Bu yıl 27-28 Eylül tarihlerinde Mengen’de gerçekleşecektir. Sizleri Festivalimizde görmekten büyük onur ve gurur duyarız. Bu önemli güne davetlisiniz Çünkü bu festival Uluslar arası arenada kendine yer edinmiş bir festivaldir.

Özlemle beklediğimiz Festivalimizin çalışmaları başlamıştır. İnşallah bu yıl daha coşkulu daha yoğun programlı bir festival ortaya koymayı hedefliyoruz.

Düşüncelerimizin arasında rekor denemelerini önemle benimsiyoruz. Bunun için her türlü düşünce ve görüşe yönetim olarak  açığız.

Bu tip organizasyonlar bir çalışmanın ürünüdür  ve büyük tecrübe ve emek  ister. Buradan Mengen ve Bolu daki yöneticilerime seslenmek istiyorum; Mengen Aşçılar Festivali bir dernek etkinliği değil insan temalı büyük bir festivaldir.

Biz son derece önemli olan mesleğimizin simgesi üniformalarımız, derneklerimiz ve federasyonumuz ile varız. bu festivalimize maddi manevi ilgili kuruluşların desteklerinizi bekliyoruz.

Dernek organizasyonlarımız bundan sonrada  devam edecektir,  yaptığımız çalışmalar akabinde sonuç verdi. Mengen’imize yakışacak kitabımız Geçmişten Günümüze Mengen ve Aşçılık kitabımız basıldı. Kitabın imtiyaz sahibi Mengen Aşçılık ve Turizm Derneğidir. Arkadaşlarımız sizlere tanıtımını yapacaklar. Bu eserden elde edilecek gelir ile derneğimiz bir kat daha güçlenecek ve ileriye dönük kitap baskıları ve eğitim çalışmaları yapacaktır. bir adet kitap almanız yapacağımız eğitim ve panel çalışmalarında etkili olacaktır

Buradan kitabımızın yazarı Sn.Aydın Erçelik ve bizlere fotoğrafları ile destek olan Hüseyin Varlık arkadaşlarımıza yönetim kurulum adına gönülden teşekkür ederim.

Bu çalışmalarda dernek yönetimimiz büyük özveri göstermiştir. yönetici arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ederim.

Yöresiyle, Tarihiyle, Kültürü ile Geçmişten Günümüze Ünlü Aşçılarıyla ve Devlet Adamlarının Ünlü Aşçılarıyla yöresel yemekleriyle geldi kültür eserimiz.

Bütün üyelerimize seslenmek istiyorum dernekçilik gönül işidir. Ciddiyet ve samimiyet ister. Dernekçilik, dernek üyeliği, üyesi olduğun derneği iyi takip etmenin anlamıdır. Hiç bir yönetim, üyesinden aidat istemez. Üye üye gibi, yönetim yönetim gibi davranmalı, üyeler kendi aidatlarını kendileri takip etmedilir ki “üye oldun” her şey bitti anlamına gelmez dernekçilik. Bunun için sürdürülebilir bir üyelik kavramı oluşsun ve üyelerimiz mutlaka adres değişikliği ya da iş değişikliği yaptığı zaman derneğimizin yönetimine iletişim bilgilerini bildirsin. Bunu bütün üyelerimizden rica ediyoruz. Tüzük kuralları çerçevesinde her bir üyemiz ile temas halinde olmak için araştırmalarımız devam ediyor.

Aksi takdirde üyelerimizden bazılarını üzülerek ihraç etmek zorunda kalacağız geçtiğimiz ay içerisinde e-mail ve GSM operatörlerine tebligat mesajlarımız ulaştı.

Biz anlamı ve önemi olan her türlü eleştiriye her zaman açığız, hiç kimse şunu unutmasın Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği üyesi olmak bir ayrıcalıktır.

Ama bu üyelik yükünü taşımak ağırdır. bu yükü taşımak isteyenlerin yanında bizler hep olacağız, taşıyamayanlarda kendi çizgilerini zaten belirlemiş olacaklardır.

Çalışmalarımız arasında bölge temsilcileri yer alıyor, yurt içi ve yurt dışı temsilcilerimiz komiteler halinde yönetim kurulumuz ile birlikte çalışma yapıyorlar.

Temsilcilerimizin çalışmalarını basın yolu ile de sizlere aktarmış olacağız. Aynı zamanda diğer mesleki derneklerin yönetici ve üyeleri ile temas halinde olacaklardır.

Bu gün burada bizler ile birlikte olduğunuz için mutluluğumuzu bir kez daha paylaşmak istiyorum.

Bizlere değer verdiğiniz için minnettarız. Bu vesile ile yeni yılınızı kutlar esenlik ve Mutluluklar dilerim. 2014 yeni yıl hepimize hayırlı uğurlu olsun.

Saygılarımla

Sponsorlarımız